FOTO/ Ja kush janë 10 aktorët turq më të pashëm! Dy shqiptarë janë të parët! Vajza ‘shkulni flokët’ për ta

FOTO/ Ja kush janë 10 aktorët turq më të pashëm! Dy shqiptarë janë të parët! Vajza ‘shkulni flokët’ për ta

20:51, 17/01/2019

Kalimi nga telenovelat spanjolle tek ato turke, ka zgjuar një interes për kulturën, modën turke. Por jo vetëm kaq, janë të shumtë vajzat dhe djemtë që bëhen fansa të aktorëve turq çka ka sjellë një zgjim të interesit për të mësuar për jetën e tyre private.

E teksa "gërmon" në jetën e tyre kanë dal fakte interesante, që shumë prej aktorëve turq janë dhe me origjinë shqiptare.

Aktorët përveç talentit duket se përzgjidhen edhe nga aparenca sepse nuk mund të jetë rastësi që janë të gjithë të pashëm. Në bazë të votimeve dhe sondazheve të bëra në Turqi renditja e 10 më të mirëve është kjo:

Image

1. Kivanc Tatlitug (me origjine shqiptare)

Image

2. Can Yaman (me origjine shqiptare)

Image

3. Burak Ozçivit

Image

4. Cagatay Ulusoy

Image

5. Ibrahim Celikkol

Image

6. Engin Akyurek

Image

7. Sukru Ozyildiz

Image

8. Kenan Imirzalioglu

Image

9.Baris Arduç

Image

10. Murat Yildirim

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco