FOTO/ Trondit aktroja e filmave me pullë të kuqe: Jam përdhunuar nga ministri i Brendshëm

FOTO/ Trondit aktroja e filmave me pullë të kuqe: Jam përdhunuar nga ministri i Brendshëm

18:23, 15/01/2019

 Aktorja e filmave me pullë të kuqe, Valentina Nappi ka bërë një deklaratë tronditëse në një postim në Instagram.

Ajo ka postuar një  foto të saj dhe ka shkruar:

 Jam përdhunuar nga Salvini”. Por  ky postim ka shkaktuar goxha polemika për ministrin e Brendshëm italian, Mateo Salvinin.

Kjo është fraza e postuar nga pornostarja italiane Velantina Nappi në Instagram.

Image

Por, Nappi në fakt i referohet një përdhunimi “kulturor” në një artikull të gjatë dhe të komentuar.

Por është e qartë se postimi i evidentuar në mënyrë provokuese, ka shkaktuar polemika të shumta.

“Përdhunimi” i Salvinit konsiston në “rehabilitimin e keq të kulturës identifikuese, nacionaliste, atë të përfaqësuar nga treshja Zoti-Atdheu-Familja”.

Pornostarja denoncon “gjuhën e ashpër dhe tonin e dhunshëm”, i cili, sipas saj, po sjell “një kulturë fisnore që prodhon dhunë kundër tjetrit”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco