‘U përballa me sfida, por nuk do të dorëzohem’, Stresi uron Vitin e Ri nën ngrohtësinë e oxhakut

‘U përballa me sfida, por nuk do të dorëzohem’, Stresi uron Vitin e Ri nën ngrohtësinë e oxhakut

17:21, 01/01/2019

Një 2018 e vështirë padyshim ishte dhe për këngëtarin Arkimed Lushaj, i njohur si  Stresi.

Stresi ndodhet në burg nën akuzën e armëmbajtjes pa lejë, ndërsa nuk apeloi për ndryshim të masës së sigurisë për shkak se nuk beson tek drejtësia shqiptare.

Në urimin e tij, reperi ka përmendur sfidat, në të cilat ka kaluar gjatë vitit që e kemi lënë pas,  por thotë se nuk do të dorëzohet.

‘Uroj që kohët e mira te së tashmës të mbesin kujtime të arta të së nesërmes. Ju dëshiroj shumë dashuri, gëzime dhe lumturi. Një vit i ri i mbushur me shpresë.

U përballa dhe do përballem me shum sfida në jetë, por nuk do dorzohem sepse maja e malit do kohë ti ngjitesh dhe të shijosh pamjen,nuk do rri ne shpat.

Urime viti i ri

2019-tës #StresiStresinjo #happyneëyear’, ka shkruar ai.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco