Guns N' Roses kthehet fuqishëm, njihuni me projektet e vitit që vjen

Guns N' Roses kthehet fuqishëm, njihuni me projektet e vitit që vjen

04:42, 24/12/2018

Guns N' Roses janë një ndër grupet më të preferuara dhe të suksesshme në muzikën rock. Ata pasi ishin ndarë u ribashkuan edhe një herë kohët e fundit duke vazhduar sëbashku në koncertë.

Një albumi i ri nga grupi i famshëm Guns N' Roses mund të vijë së shpejti.

Një një intervistë për KSHE, kitaristi Richard Fortus konfirmoi se po punohet për nxjerrjen e albumit të parë pas 10 vitesh.

"Ne po përpiqemi të bëjmë album të ri dhe do ta nxjerrim së shpejti,"-tha ai. "Mendoj se do të ndodh më shpejt se sa mendoni." Kur u pyet nëse do publikojnë një këngë të re në vitin 2019, Fortus shtoi: "Kjo patjetër që do ndodhë."

Viti që vjen do jetë i mbushur me surpriza thionë pjestarët e grupit.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco