Ndodh mrekullia, bien ‘para nga qielli’ në mes të lagjes së varfër

Ndodh mrekullia, bien ‘para nga qielli’ në mes të lagjes së varfër

17:26, 18/12/2018

Një skenë që ndodh ta shohim vetëm në filma, apo ta ëndërrojmë ka ndodhur në një lagje të varfër të Hong Kongut.

Kartëmonedha me vlerë 100 dollarëshe nisën të “binin nga qielli”, teksa banorët e lagjes dolën jashtë me nxitim për t’i mbledhur.

Të llogaritura në total, kartëmonedhat kapin vlerën e 25 mijë dollarëve.

Wong Ching-kit, 24 vjeç mendohet se është gjeniale pas kësaj skenë aq të bukur dhe dëshpëruese njëkohësisht.

I riu është arrestuar nga policia për shkaktim rrëmuje në vend publik.

Mediat e huaja raportojnë se ai njihet si "mjeshtër i monedhave virtuale" pasi ka një kompani që reklamon monedha dixhitale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco