FOTO/ Befason reperi i njohur shqiptar, uron Kosovën për Ushtrinë krah për krah me Bill Clintonin

FOTO/ Befason reperi i njohur shqiptar, uron Kosovën për Ushtrinë krah për krah me Bill Clintonin

22:44, 14/12/2018

Sot (e premte) për Kosovën ishte një datë historike, pasi pas kaq shumë vites, Kosova u bë me Ushtri.

Deputetët e Kuvendit të Kosovës i dhanë dritën jeshile transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovë në Forca të Armatosura.

Këtij lajmi i janë gëzuar qytetarë të shumtë, ndërsa nuk kanë munguar edhe urimet nga figurat e shumta publike.

Reperi i njohur shqiptar Gashi, i cili jeton dhe vepron në Amerikë, ka bërë një urim për bashkëkombësit e tij gjithashtu.

Ai ka publikuar një fotografi të realizuar pranë ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton.

View this post on Instagram

Billy ???? album listening party.

A post shared by GASHi (@gashi) on

Në mbishkrimin e fotografisë, Gashi thotë se ua uron bashkë me Clintonin formimin e Ushtrisë së Kosovës.

“Urime Ushtria Kosovë nga unë dhe shoku ynë i madh”, ka shkruar reperi shqiptar në mbishkrimin e fotografisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco