Golden Globes, Lady Gaga nominohet për aktoren më të mirë

Golden Globes, Lady Gaga nominohet për aktoren më të mirë

03:21, 07/12/2018

Performanca e Lady Gaga nĂ« ‘A Star is Born’, e ka çuar atĂ« nĂ« nominim pĂ«r aktoren mĂ« tĂ« mirĂ« nĂ« Golden Globes.

Bradley Cooper është nominuar edhe për drejtimin dhe performancën e tij në xhirimin muzikor.

Olivia Colman është gjithashtu aktore për çmimin më të mirë për The Favorite, për të cilën gjithashtu kandidojnë edhe  Rachel Weisz dhe Emma Stone.

Rosamund Pike është nominuar për aktoren më të mirë në një film dramë, së bashku me Lady Gaga, për rolin e saj në një luftë private.

Ndërkohë, Colman do të konkurrojë për aktoren më të mirë në një çmim muzikor ose komedi me Emily Blunt, i cili do të luajë rolin kryesor në Mary Poppins Returns.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment