FOTO/ Zjarrfikësja më seksi në botë! Ajo nuk e shuan, por jua ‘ndez’ zjarrin...

FOTO/ Zjarrfikësja më seksi në botë! Ajo nuk e shuan, por jua ‘ndez’ zjarrin...

19:56, 20/06/2018

Norvegjezja Gunn Narten u bë një ndjesi në internet pas përdoruesve të Instagram, pasuar nga lajmet kryesore, ku e kurorëzuan atë zjarrfikësin më të fortë dhe më të nxehtë në botë. Sidoqoftë, vetëm shkathtësitë dhe përvoja numërohen për një shërbim të tillë të përgjegjshëm, tha ajo Narten.

Gunn kombinon shërbimin e saj si një zjarrfikëse me trajnimin e palestrës. Ajo punon si instruktor personal dhe ndan disa këshilla në llogarinë e saj Instagram, e cila pasohet nga më shumë se 57,000 njerëz.

Gruaja e mrekullueshme pranon se ajo vendosi të bëhet një zjarrfikëse kur ajo ishte 19-vjeçare. Gjithçka që donte ishte të ishte aktive dhe të gëzonte të punonte në një ekip. Kur ajo po aplikonte për punë si zjarrfikëse, nëna e saj e gjeti atë të çuditshme dhe pyeste veten pse ajo do ta bënte këtë.

Gunn është zonja e vetme në departamentin e saj. Por puna është punë; ajo nuk ka ndonjë “trajtim të veçantë” nga bashkëpunëtorët e saj meshkuj.

Zjarrfikësja 30-vjeçare duket si “një vajzë e mbuluar”.

“Unë kam punuar si një model kohë pas kohe. Është kënaqësi, por unë marr vetëm punë që unë mendoj se përfaqësojnë një mënyrë jetese të shëndoshë me ‘modelet normale të peshuara'”, zbuloi gruaja.

“Haha! Sigurisht, nuk është kjo rëndësi!” Gunn tha. Ajo e quan veten “një vajzë e vogël e qytetit” dhe tregon një surprizë të sinqertë për famën e saj të papritur në mbarë botën. Megjithatë, jeta e saj nuk ka ndryshuar shumë:

“Jo, jeta ime nuk ka ndryshuar, por unë marr shumë mesazhe, telefonata dhe ndjekës të rinj në Instagram, kryesisht pozitivë!”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment