VIDEO-FOTO/ Kjo këngëtare fiton çmimin e madh të Këngës Magjike

VIDEO-FOTO/ Kjo këngëtare fiton çmimin e madh të Këngës Magjike

00:00, 10/12/2017

Më në fund Kënga Magjike njeh edhe fituesin e çmimit të madh. Ajo është Anxhela Peristeri, e cila triumfoi më këngën e saj “Gënjeshtar”.

Konkurrenca ishte shumë e fortë me Elhaida Danin deri në pikën e fundit, ku fitorja u vendos për vetëm një pikë: 999 pikë për Anxhelan dhe 998 për Elhaidën.

Në vendin e tretë u pozicionua këngëtarja Fifi. /SYRI.net

ÇMIMET e Këngës Magjike

- Çmimi “Best Dance”

Alar Band

-  Çmimi “Zëri më i mirë femër”

Anxhela Peristeri

- Çmimi “Zëri më i mirë mashkull”

Mentor Haziri

- Çmimi i “Internetit”

Valon Shehu

- Çmimi i Televizionit Klan

Xhesika Polo

- Çmimi “Kënga Stil”

Lind Islami

- Çmimi “Metropol”

Aurel Thëllimi

- Çmimi “Artisti më i mirë në Web”

Stresi, Anxhelo dhe Flor Bana

- Çmimi “Dueti mi mirë”

Endri dhe Stefi

- Çmimi “Artisti i Ri më i Mirë”

John Shahu

- Çmimin “RTV 21 Kosovë & Maqedoni”

Egzona Ademi

- Çmimi “Grupi më i mirë”

NRG band

- Çmimi “Best Hit”

Fifi

- Çmimin “Diskografik”

Stine

- Çmimi “Çesk Zadeja”

Blerina Braka

- Çmimi për “Interpretimin”

Kastro Zizo dhe Rea Nuhu

- Çmimi “Balada më e mirë”

Samanta Karavella

- Çmimi “Best Etno Trend”

Rovena Dilon

- Çmimi i produksionit “Jon Music”

Klint Çollaku

- Çmimin e “Kritikës”

Elhaida Dani

- Çmimi i Madh i Këngës Magjike

Anxhela Peristeri

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment