Jennifer Lawrence flet për Weinstein: Njeri i egër, sillej si kafshë

Jennifer Lawrence flet për Weinstein: Njeri i egër, sillej si kafshë

11:33, 07/12/2017

Jennifer LaĂ«rence ka folur pĂ«r eksperiencĂ«n e saj me Harvey Ëeinstein, i cili Ă«shtĂ« akuzuar pĂ«r abuzim dhe ngacmim seksual.

NĂ« numrin e fundit tĂ« revsitĂ«s “The HollyĂ«ood Reporter”, bukuroshja ka rrĂ«fyer se regjisori kishte njĂ« sjellje prindĂ«rore ndaj saj gjatĂ« gjithĂ« kohĂ«s, pavarĂ«sisht se kishin debate tĂ« shpeshta. Fituesja e çmimit Oscar ka shtuar gjithashtu se ajo u sĂ«mur keq kur mĂ«soi krimet e tij.

“Ai Ă«shtĂ« sjellĂ« mirĂ« me mua shumicĂ«n e kohĂ«s pĂ«rveç momenteve kur kishim debate dhe unĂ« e ofendoja por e linim me aq”.

“Ai ka patur njĂ« sjellje prindĂ«rore ndaj meje. KĂ«shtu qĂ« m’u desh kohĂ« tĂ« kuptoja gjithçka pasi mendoja qĂ« e njihja kĂ«tĂ« njeri ndĂ«rsa ai u akuzua pĂ«r pĂ«rdhunim. E dinim tĂ« gjithĂ« qĂ« ishte njĂ« qen dhe qĂ« ishte brutal”.

“NjĂ« mashkull i ashpĂ«r, njĂ« kafshĂ«, njĂ« njeri i vĂ«shtirĂ« pĂ«r tĂ« negociuar por nuk e dija qĂ« ishte njĂ« pĂ«rdhunues”, ka thĂ«nĂ« aktorja e “X-Men”.

“Abusimi Ă«shtĂ« shumĂ« i pĂ«rhapur, nga njerĂ«z tĂ« ndryshĂ«m si regjisor, producentĂ« dhe besoj se tĂ« gjithĂ« kishin nevojĂ« tĂ« kuptonin gjithĂ« kĂ«tĂ«â€.

“Kur dĂ«gjova se ai iu thoshte femrave nĂ« mikrofon tĂ« shkonin tĂ« shihnin atĂ« teksa bĂ«nte dush, kisha njĂ« dhimbje deri nĂ« kockĂ«, gjatĂ« gjithĂ« ditĂ«s. Isha shumĂ« sĂ«murĂ«â€.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment