Russell Simmons akuzohet për ngacmim seksual

Russell Simmons akuzohet për ngacmim seksual

08:04, 20/11/2017

Russell Simmons, bashkë-themeluesi i Def Jam Recordings, është akuzuar për sulm seksual nga Keri Claussen Khalighi, e cila thotë se ishte 17-vjeçare në kohën kur ndodhi sulmi. Dyshohet se edhe Brett Ratner ishte në vendin e ngjarjes.

Keri tregoi historinë e saj në Los Angeles Times, duke përshkruar se si ajo u takua me Brett dhe Russell në vitin 1991. Ata më vonë e çuan atë në një darkë në New York dhe pastaj e morën në banesën e tyre. Ajo pretendon se gjërat u kthyen seksualisht dhe se nuk pranoi.

'Shikova Brett dhe më tha ‘më ndihmo’ dhe nuk do ta harroj kurrë atë pamje në fytyrë”, tha ajo. “Në atë moment, realizimi ra mbi mua sepse ata ishin së bashku”.

Ajo më pas tha se kishte kryer seks oral, duke kujtuar më pas se kur po hynte në dush, Russell e ndoqi atë dhe nisi seksin para të bënte shaka me të.

Simmons ka mohuar akuzat. “Gjithçka që ka ndodhur mes meje dhe Keri’t ka ndodhur me pëlqimin e saj dhe pjesëmarrjen e saj të plotë”, tha ai.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment