E dashura e Cristiano Ronaldos publikon FOTOT e para me vajzën: ‘Faleminderit Zot...!’

E dashura e Cristiano Ronaldos publikon FOTOT e para me vajzën: ‘Faleminderit Zot...!’

18:42, 14/11/2017

Më datën 11 nëntor Cristiano Ronaldo është bërë baba për herë të katërt.

E dashura e tij Georgina Rodriguez solli në jetë vajzën e saj të parë, të cilën çifti e pagëzoi me emrin Alana Martina.

A Alana Martina acaba de nascer! Tanto a Geo como a Alana estão muito bem! Estamos todos muito felizes! ??

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Çifti duken shumë të lumtur tani që familja e tyre është shtuar edhe me një vajzë, ndërsa kanë marrë urime të shumta nga të afërmit e tyre.

Georgina, e cila për herë të parë u bë nënë, ka publikuar së fundmi edhe imazhin e parë me të voglën Alana Martina.

Ajo ka falënderuar stafin e kujdesit shëndetësor për trajtimin, që ia kanë kushtuar në spital, ndërsa është shprehur se ndjehet më e plotësuar se kurrë.

E ulur në divan, e rrethuar nga buqeta me lule, teksa mban në duar të voglën e saj, Georgina dukej mjaft bukur në fotografinë, e cila mori mijëra pëlqime në Instagram.

“Alana Martina lindi më 11-11-17. Të jesh një nënë dhe të sjellësh një fëmijë në shtëpi, më ka bërë të përjetoj lumturinë më të madhe dhe tani me ardhjen e Alana Martinas ndjehemi të gjithë të plotësuar, dhe më të lumtur. Dua të falënderoj stafin e kujdesit shëndetësor për kujdesin e jashtëzakonshëm, që na kanë dhënë para, gjatë dhe pas lindjes. Gjithashtu, për të afërmit tanë, miqtë dhe të njohurit për thirrjet, mesazhet, vizitat, detajet që na kanë zbukuruar jetën këto ditë. Dhe, e fundit, por jo më pak e rëndësishme, për të gjithë fansat që na përkrahin dhe na dërgojnë urimet e tyre më të mira dhe energjitë e mira në formën e një mesazhi. Ne jemi shumë të lumtur dhe mirënjohës ndaj Zotit për shëndetin e Alanës tonë të vogël dhe sigurisht atë të tre fëmijëve tanë të vegjël, që kemi në shtëpi, të cilët jam e etur t’i përqafoj dhe t’i puth pafund” (sic.), ka shkruar Rodriguez.

Alana Martina nació el 12-11-17 ???????????? Ser madre y criar todo este tiempo de los pequeños de la casa me ha hecho experimentar una felicidad suprema, y ahora con la llegada de Alana Martina ya estamos todos al completo, más felices si cabe. Quiero agradecer al personal sanitario la atención impecable que nos ha brindado antes, durante y tras el parto. Asimismo, a nuestros familiares, amigos y conocidos por las llamadas, mensajes, visitas, detalles que han tenido estos días con nosotros y por el seguimiento del embarazo y el parto. Y, por último y no por ello menos importante, a todos los seguidores que nos apoyan y nos mandan sus mejores deseos y buenas energías en forma de mensaje. Estamos muy felices y agradecidos con Dios por la salud de nuestra pequeña Alana Martina y por supuesto la de nuestros otros 3 pequeños de la casa, a quienes estoy deseando abrazar y comérmelos a besos. Es precioso ver a mi madre como calma a Alana Martina en su pecho. No cambio esta sensación por nada. Amo a mis padres, amo a mi familia. ¡Gracias a todos! ????‍????‍????‍??????

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment