Lajmi i fundit

LIVE/ Banorët e Thumanës në protestë, bllokojnë autostradën Thumanë - Kashar

Më mirë se s.../ ‘Çmendet’ komentatori i njohur gjerman pas golit shqiptar

Më mirë se s.../ ‘Çmendet’ komentatori i njohur gjerman pas golit shqiptar

10:18, 20/06/2024
A+ Aa A-

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë është cilësuar si ndoshta ndeshja më e mirë e Europianit deri më tani.

Goli i barazimit të Shqipërisë në minutën e fundit ka çmendur jo vetëm tifozët shqiptarë.

Edhe komentatori i rrjetit gjerman, RTL, është bërë viral me reagimin e tij pas golit të Klaus Gjasulës.

Steffen Freund, ish-futbollist i kombëtares gjermane dhe kampion i Europës në vitin 1996, bëri një krahasim pikant.

“Kjo është një çmenduri, kjo është më mirë se seksi,” tha Freund.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco