Mbappe dërgohet me urgjencë në spital pas lëndimit në Euro 2024

Mbappe dërgohet me urgjencë në spital pas lëndimit në Euro 2024

08:27, 18/06/2024
A+ Aa A-

Kylian Mbappé, një nga lojtarët kryesorë të ekipit kombëtar të Francës, mund të mos marrë pjesë në Europian sipas kryetrajnerit të ekipit mjekësor të Francës. Ai pësoi një thyerje të hundës gjatë ndeshjes së hapjes kundër Austrisë. Incidenti ndodhi kur Mbappé u përplas me mbrojtësin e RC Lens, Kevin Danso, duke e lënë kapitenin francez të gjakosur rëndë.- Advertisement -

Mbappe është dërguar me urgjencë në një spital gjerman për të kryer një operacion në hundën e tij të thyer. Federata Franceze ka konfirmuar se sulmuesi është dërguar në Spitalin Universitar të Dusseldorfit me një ambulancë.

Ai u largua nga fusha me fanellën e tij të bardhë të Francës të zhytur në gjak

Fabrice Bryand, ish-doktor i ekipit kombëtar të Francës, paralajmëroi se Mbappé do të duhet të përballet me një periudhë të paktën 10 ditësh për të rimarrë fuqitë, por shtoi se mund të ndikojë në pjesëmarrjen e tij në Europian. Kjo do të thotë që Francës do t’i duhet të përballen pa kapitenin dhe yllin e tyre për fazat e grupeve të kampionatit, ndërsa ata shpresojnë për një rimëkëmbje të shpejtë për Mbappé.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco