Koret raciste të tifozëve: ‘Kosova është Serbi’, ja reagimi i gazetarit…

Koret raciste të tifozëve: ‘Kosova është Serbi’, ja reagimi i gazetarit…

23:11, 16/06/2024
A+ Aa A-

Situatë e tensionuar u regjistrua para përballjes mes Anglisë dhe Serbisë të zhvilluar në stadiumin e Shalkes.

Si të mos mjaftonin përplasjet jashtë impianit sportiv, brenda tij nuk munguan koret raciste, teksa ato që dëgjoheshin më së tepërmi ishin thirrjet: “Kosova është Serbi”.

Gazetari Arlind Sadiku, i cili teksa po raportonte direkt, poshtë tribunës ku qëndronin tifozët serbë, në momentin e thirrjeve, “Kosova është Serbi”, është kundërpërgjigjur me një gjest, që i ka shfazuar edhe më shumë huliganët serbë.

Ai ka formuar shqiponjën dykrenare me duar, duke mos iu trembur aspak reagimeve brutale të serbëve.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco