Serbi-Angli/ Mbyllet pjesa e parë, rezultati dhe statistikat

Serbi-Angli/ Mbyllet pjesa e parë, rezultati dhe statistikat

21:51, 16/06/2024
A+ Aa A-

Anglia e ka mbyllur pjesën e parë në avantazh 1-0 ndaj Serbisë.

Vetëm 12 minuta pas nisjes së sfidës së fundit, të kësaj të diele, në Kampionatin Evropian të futbollit, mes Serbisë dhe Anglisë, në “Veltnis Arena”, të Gelsenkirshenit, djemtë e teknikut Southgate kanë arritur të gjejnë rrugën e rrjetës.

Protagonist i goli ishte “ylli” i Real Madrid, Jude Bellingham, i cili përfiton maksimalisht nga një krosim në zonë, duke e dërguar topin në rrjetën kundërshtare. Rezultati shkon në 0 me 1.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco