SERBI-ANGLI/ Bellingham ndëshkon serbët, Anglia merr kryesimin

SERBI-ANGLI/ Bellingham ndëshkon serbët, Anglia merr kryesimin

21:32, 16/06/2024
A+ Aa A-

Serbia do të përballet me Anglinë në Gelsenkirshen, takim i vlefshëm për Grupin C të Kampionatit Europian 2024.

 Anglezët synojnë që të marrin 3 pikët e para të këtij kompeticioni, ku si gjithmonë janë ndër favoritët kryesorë për ta fituar, të paktën në letër. Nga ana tjetër është Serbia që edhe pse nuk ka bërë kurrë mirë në evente të mëdha, këtë vit mund të surprizojë shumë, teksa udhëhiqet nga 2 “yje” të këtij sporti si Milankoviç-Saviç dhe Vlahoviç.

“3 Luanët” janë të “etur” për fitore, dhe e kanë për synim që ta çojnë trofeun e Europianit në shtëpi këtë vit. Në vitin 2021 ishin shumë afër por që në fund u mundën nga Italia në finalen e “Wembley”-t. Bellingam ka ndërshkuar serbët në minutën e 13-të të ndershjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco