Lajmi i fundit

LIVE/ Qytetarët, tubim në mbështetje të liderit të opozitës Sali Berisha

Luis Figo: Portugalia është mes gjashtë favoritëve për të fituar Europianin

Luis Figo: Portugalia është mes gjashtë favoritëve për të fituar Europianin

20:38, 16/06/2024
A+ Aa A-

 

“Maroku, Portugalia dhe Spanja tashmë e kanë dëshmuar vlerën e tyre duke organizuar kompeticione të tjera.

Do të jetë një mundësi unike për të bashkuar dy kontinente dhe një mundësi e shkëlqyer për të paraqitur Portugalinë në të gjithë botën.

Nuk shoh asnjë arsye pse këto tre vende nuk mund të jenë pretendente në Botërorin 2030”,-kështu deklaroi Luis Figo, ambasadori i Botërorit 2030 që do të mbahet në Portugali, Spanjë dhe Marok, për rëndësinë e kompeticionit dhe mundësitë që vendet pritëse të dëshmojnë veten.

Më pas, duke folur për Kampionatin Europian që po zhvillohet në Gjermani, Figo deklaron se: “Portugalia ka një ekip të fortë, me një përzierje lojtarësh me përvojë dhe të rinj. Është një nga 5 ose 6 skuadrat që mund të fitojnë turneun”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco