EURO2024 – Franca goditet nga sëmundjet

EURO2024 – Franca goditet nga sëmundjet

11:21, 14/06/2024
A+ Aa A-

Skuadra e Francës është goditur nga një valë sëmundjesh, katër ditë përpara se të fillojë fushatën e saj në Euro 2024 kundër Austrisë, thanë dje raportet e medias.

Trajneri Didier Deschamps, sulmuesi Kingsley Coman dhe disa anëtarë të tjerë të skuadrës janë prekur nga një inflamacion i hundës dhe fytit.

Transmetuesi RMC raportoi se disa lojtarë u zgjuan dje me një të ftohtë.

Disa kishin edhe ngërçe ose dhimbje koke.

Coman, i cili mungoi nga trajnimi publik të enjten, duket se ka qenë më i prekuri.

Ousmane Dembélé tha në një konferencë për shtyp se “nga këndvështrimi im, gjërat po shkojnë shumë më mirë, unë pata grip të martën. Kisha edhe pak ethe”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco