‘Gjimshiti është një mbrojtës i ashpër dhe fizik’, Skamaka para duelit me Shqipërinë: Do të jetë e vështirë, por ëndërroj të debutoj me fitore

‘Gjimshiti është një mbrojtës i ashpër dhe fizik’, Skamaka para duelit me Shqipërinë: Do të jetë e vështirë, por ëndërroj të debutoj me fitore

14:27, 13/06/2024
A+ Aa A-

Qendërsulmuesi i Italisë, Xhanluka Skamaka ka dalë në konferencën për shtyp 2 ditë para përballjes me Shqipërinë në Europian. Ai u shpreh se do të jetë një ndeshje e vështirë, por ëndërron të debutojë me fitore. Çfarë keni frikë nga Shqipëria?

Do të jetë një ndeshje e vështirë, në këtë pikë të gjitha ndeshjet janë të vështira. Janë skuadrat që meritojnë të jenë në Kampionatin Europian. Por Italia do të duhet të përqendrohet mbi të gjitha te vetja dhe të japë maksimumin në këtë ndeshje.

Si e imagjinoni debutimin tuaj kundër Shqipërisë?

Unë e imagjinoj atë dhe ëndërroj që të fitoj. Shpresoj vetëm të filloj me këmbën e djathtë dhe me një fitore”.

Si janë stërvitjet me Gjimshitin?

Ai është një mbrojtës i mirë, i ashpër dhe fizik. Ai është një lojtar i mirë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco