Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ Ekonomi Plus me Klaudja Karabollin

Humbi penalltinë vendimtare në finalen me Italinë, Saka shton 1.4 milionë ndjekës në Instagram

Humbi penalltinë vendimtare në finalen me Italinë, Saka shton 1.4 milionë ndjekës në Instagram

12:30, 15/07/2021
A+ Aa A-

Bukayo Saka u bë protagonist i lajmeve angleze pas humbjes së penalltisë ndaj Italisë.

Saka ishte gjuajtësi i fundit i penalltive të Anglisë ndaj Italisë në kuadër të finales së “Euro 2020”.

19-vjeçari e humbi penalltinë e fundit dhe shpërtheu në lot, por pastaj njerëz të ndryshëm dolën në mbështetje të tij.

Siç duket jo vetëm sportistët dhe bota e futbollit, por edhe tifozët i dolën në mbështetje.

Kjo shihet edhe në profilin e tij, Instagram, ku për pak ditë i janë shtuar 1.4 milionë ndjekës.

Sipas “Mirror.co.uk”, Saka kishte rreth 700 mijë ndjekës në rrjetin e tij social para se të fillonte “Euro 2020” dhe pas përfundimit tani ka 2.1 milionë ndjekës.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco