Nisen për të parë Francën për në Budapest, por përfundojnë në...Bukuresht

Nisen për të parë Francën për në Budapest, por përfundojnë në...Bukuresht

21:53, 23/06/2021
A+ Aa A-

Një aventurë e pakëndshme ka ndodhur me 6 tifozë francezë. Tifozët ishin nisur për të pare sfidën Hungari-Francë në qytetin e Budapestit, por ata kishin përfunduar në Bukuresht.

 

Këtë lajm e ka konfirmuar gazetari i “Jurnalul National” i cili ka vërejtur në mes të tifozave ukrainas 6 tifozët francezë. Ata kishin menduar se kishin zbarkuar në Hungari, por ishin në Rumani dhe ndodheshin në mes të tifozëve të Ukrainës. Një ngjarje e pakëndshme, sa edhe komike për këto 6 tifozë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco