E papritur në Grupin F, Gjermania e eliminuar në pjesën e parë

E papritur në Grupin F, Gjermania e eliminuar në pjesën e parë

21:53, 23/06/2021
A+ Aa A-

Sapo janë mbyllur pjesët e para në dy ndeshjet e Grupit F, Gjermani-Hungari dhe Francë-Portugali.

Surpriza po ndodh në Mynih, ku Hungaria fitoi 1-0 pjesën e parë ndaj gjermanëve.

Me këtë rezultat, Hungaria ngjitet në kuotën e 4 pikëve, duke lënë pas gjermanët, të cilët momentalisht e shohin veten të eliminuar.

Kjo pasi Portugalia dhe Franca e mbyllën në barazim 1-1 pjesën e parë dhe sipas renditjes është Gjermania e fundit e grupit, ndonëse ka edhe 45 minuta të tjera për t’u luajtur.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco