Turneu i rekordeve/ Lojtari polak hyn në historinë e Kampionatit Europian. Ja arsyeja

Turneu i rekordeve/ Lojtari polak hyn në historinë e Kampionatit Europian. Ja arsyeja

08:37, 20/06/2021
A+ Aa A-

Rekordi i lojtarit më të ri që loz në Europian i vendosur nga Jude Bellingham më pak se një javë më parë nuk ka zgjatur shumë. Me Spanjën dhe Poloninë (1-1) që u përballën për raundin e dytë të në Grupin E, Paulo Sousa aktivizoi të riun Kacper Kozlowski.

Mesfushori sulmues që luan për Pogon Szczecin u bë lojtari më i ri në histori që ka luajtur një ndeshje të Europianit në moshën 17 vjeç dhe 246 ditë, siç raportohet nga Opta.

Kështu, ai fshin rekordin e mesfushorit anglez nga Dortmund, 106 ditë më i madh se ai.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco