Portugali – Gjermani, shpallet futbollisti i ndeshjes!

Portugali – Gjermani, shpallet futbollisti i ndeshjes!

20:34, 19/06/2021
A+ Aa A-

Gjermania ka fituar ndaj Portugalisë 4-2.

Golat për Portugalinë i realizuan Cristiano Ronaldo në min e 15’ dhe Diogo Jota në min e 67’.

Për Gjermanët realizuan autogol në min e 35’ Ruben Dias, në min e 39’ autogol Raphael Guerreiro, në min e 51’ Kai Havertz dhe në min e 60’ Robin Gosens, për rezultatin final 4-2.

Pas ndeshjes UEFA ka zgjedhur lojtarin më të mirë të ndeshjes. Robin Gosens ishte fantastik në këtë ndeshje me lojën e tij në mesfushë, dhe ishte shënues i golit të katërt të Gjermanisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco