Euro 2020/ Grupi me më shumë gola dhe beteja në Kopenhagë

Euro 2020/ Grupi me më shumë gola dhe beteja në Kopenhagë

09:42, 17/06/2021
A+ Aa A-

Kampionati Evropian vazhdon sot me tre ndeshje të forta.

Në Grupin 2, Danimarka pret Belgjikën në Kopenhagë. 

Lufta është thelbësore për danezët.

 Në ndeshjen e tyre të parë në Kampionatin Evropian, të prekur nga tronditja me Eriksen, ata pësuan një humbje 1-0 nga Finlanda.

Rasti kualifikues u bë i vështirë dhe ata kanë nevojë për një rezultat pozitiv kundër Belgjikës, e cila tregoi forcë në premierë me fitoren 3-0 kundër Rusisë.

Nëntë gola u shënuan në 2 ndeshjet e para

Programi plotësohet nga lojërat e grupit të 3-të. 

Në 2 ndeshjet e para, u shënuan 9 gola.

 Austria mundi Maqedoninë Veriore 3-1 dhe Hollandën 3-2 Ukrainën.

Humbësit e ndeshjeve të para, Ukraina dhe Maqedonia Veriore, do të përballen me njëri-tjetrin në Bukuresht.

 Të dy duan vetëm që fitorja të mbetet "gjallë" në betejën për kualifikim.

Hollanda dhe Austria filluan me fitore dhe qëllimi i tyre është të “vulosin” biletat për fazën tjetër në ndeshjen mes tyre në Amsterdam.

Programi aktual i Kampionatit Evropian:

16:00 Ukrainë-Maqedoni Veriore
19:00 Danimarkë-Belgjikë
22:00 Hollandë-Austri

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco