Rekord i ‘zi’/ Szczesny portieri i parë që shënon autogol në histori të Kampionatit Europian

Rekord i ‘zi’/ Szczesny portieri i parë që shënon autogol në histori të Kampionatit Europian

21:47, 14/06/2021
A+ Aa A-

Portieri i Kombëtares së Polonisë, Wojciech Szczesny ka vendosur një rekord që askush nuk do ta donte.

Szczesny është bërë portieri i parë në histori të Kampionatit Evropian që shënon autogol. Polaku realizoi autogol pas goditjes së Mak, që përfundoi në portë në ndeshjen që është duke u zhvilluar mes Polonisë dhe Sllovakisë.

Në fund Polonia humbi 2-1 përballë Sllovakisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco