UEFA merr vendimin: Danimarkë-Finlandë do të rinisë në orën 20:30

UEFA merr vendimin: Danimarkë-Finlandë do të rinisë në orën 20:30

20:23, 12/06/2021
A+ Aa A-

Ndeshja mes dy Kombëtareve, Danimarkës dhe Finlandës do zhvillohet.

Ndeshja për një moment u pezullua, pasi mesfushori Christian Eriksen luftoi për jetën për disa minuta.

Federata e Danimarkës ka konfirmuar gjendjen e qëndrueshme të Eriksen, derisa ka njoftuar se ndeshja do zhvillohet në ora 20:30.

“Christian Eriksen është zgjuar dhe gjendja mbetet e qëndrueshme. Ai do vazhdojë të jetë në spital për testet e tjera.

Ndeshja ndaj Finlandës do zhvillohet sonte. Kjo ndodhi pasi lojtarët konfirmuan se Christian është mirë. Ndeshja vazhdon në ora 20:30”, shkruhet në komunikatë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco