Eriksen pëson atak kardiak, UEFA pezullon Danimarkë-Finlandë

Eriksen pëson atak kardiak, UEFA pezullon Danimarkë-Finlandë

19:11, 12/06/2021
A+ Aa A-

Ndeshja Danimarkë-Finlandë është pezulluar dhe nuk do të zhvillohet.

Ky është vendimi i fundit i UEFA-s pas ngjarjes së rëndë, ku mesfushori danez Christian Eriksen, pësoi atak kardiak në fushë.

Kjo ngjarje i tronditi të gjithë të pranishmit në stadium dhe jo vetëm, teksa nuk dihet ende cila është gjendja e futbollistit të Interit, që është në luftë me jetën.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco