VIDEO/ Eriksen u trondit nga arresti kardiak disa sekonda përpara se të përplasej në tokë

VIDEO/ Eriksen u trondit nga arresti kardiak disa sekonda përpara se të përplasej në tokë

19:06, 12/06/2021
A+ Aa A-

Europiani 2020 është goditur këtë pasdite nga një ngjarje e cila ka tronditur botën e futbollit.

Lojtari I Danimarkës, Cristian Eriksen është shembur në tokë kur pritej të mbyllej pjesa e parë e ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës.

Siç shikohet edhe nga pamjet e siguruara nga media daneze, Eriksen përplaset në tokë pa pasur kontakt me lojtarët kundërshtarë, duke dyshuar se kemi të bëjmë me një arrest kardiak.

Siç shikohet nga pamjet, Eriksen disa sekonda para se të ndodhë përplasja e tij në tokë, nuk duket në formë të mirë, çka duhet të ketë qenë shenjat e para të arrestit kardiak.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco