Lajmi i fundit

Tragjedi në familjen Ballack, humb jetën djali i legjendës së Gjermanisë

Xhaka flet para ndeshjes ndaj Uellsit: I lumtur për shiritin e kapitenit, Zvicra i ka cilësitë të shkoj shumë lart

Xhaka flet para ndeshjes ndaj Uellsit: I lumtur për shiritin e kapitenit, Zvicra i ka cilësitë të shkoj shumë lart

10:43, 12/06/2021
A+ Aa A-

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka dalë në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Uellsit, e vlefshme për Kampionatin Europian.

Për Xhakën, të jesh kapiten i ekipit kombëtar të Zvicrës në Euro 2020 është një gjë shumë e veçantë,

"Të jesh kapiten në Euro 2020 dhe të luaj për ekipin kombëtar më bën shumë të lumtur," tha Granit Xhaka.

Lojtari i Arsenalit sigurisht që shpreson të ndihmojë Zvicrën të arrijë rezultate maksimale në Euro 2020.

 “Kam njĂ« ndjenjĂ« tĂ« mirĂ« pĂ«r kĂ«tĂ« Kampionat, mendoj qĂ« jemi skuadĂ«r e kompozuar dhe jemi pĂ«rgatitur mirĂ« pĂ«r ndeshjen e nesĂ«rme ndaj Uellsit, prandaj kemi pritshmĂ«ri tĂ« mĂ«dha.UnĂ« besoj nĂ« skuadĂ«r dhe jo vetĂ«m tĂ« flasim, por tĂ« dalim nĂ« fushĂ« tĂ« japim mĂ« tĂ« mirĂ«n dhe hap pas hapi tĂ« shohim se ku do shkojmĂ«.

KĂ«tĂ« herĂ« mund t’ia dalim. Kush mĂ« njeh mua e di se ne duhet tĂ« Ă«ndĂ«rrojmĂ« sepse kemi kualitet tĂ« shkojmĂ« shumĂ« larg. Duhet tĂ« fokusohemi dhe tĂ« zhvillojmĂ« ndeshje tĂ« mira, ata kanĂ« kualitet, kanĂ« lojtarĂ« qĂ« luajnĂ« nĂ« skuadra tĂ« mĂ«dha, por ne kĂ«rkojmĂ« fitoren ndaj tyre”, pĂ«rfundoi Granit Xhaka.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco