Kursi zyrtar i këmbimit, 25 maj 2024

Kursi zyrtar i këmbimit, 25 maj 2024

08:04, 25/05/2024
A+ Aa A-

Pa cenuar regjimin e një kursi të këmbimit të lirë, Banka e Shqipërisë mund të kryejë veprime në tregun valutor me objektiv përshtatjen e kursit të këmbimit me nivelin e përcaktuar nga faktorët bazë makroekonomike, shmangien e çrregullimeve dhe rritjen ose uljen e rezervës valutore.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco