Këmbimi valutor 16 prill/ Me sa shiten e blihen dollari dhe euro

Këmbimi valutor 16 prill/ Me sa shiten e blihen dollari dhe euro

08:05, 16/04/2024
A+ Aa A-

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94.6 lekë dhe do shitet me 95.5 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 101 lekë dhe do shitet me 101.7 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 103.3 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 117.8 lekë dhe do shitet me 118.8 lekë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco