Këmbimi valutor, si qëndron sot leku në raport me monedhat e huaja

Këmbimi valutor, si qëndron sot leku në raport me monedhat e huaja

07:49, 26/02/2024
A+ Aa A-

Dollari amerikan është blerë këtë të hënë më 26 shkurt, me 95.4 lekë dhe është shitur me 96.4 lekë sipas kursit të këmbimit.

Sakaq një rritje të lehtë ka pësuar dhe monedha evropiane euro, e cila në tregun valutor blihet me 103.4 lekë dhe shitet me 104.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 120.7 lekë dhe shitet me 121.8 lekë.

Franga zvicerane ka pësuar një rënie të vogël në tregun valutor, ajo blihet këtë të hënë me 108.2 lekë dhe shitet me 109.2 lekë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco