Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

08:28, 05/12/2023
A+ Aa A-

Sot, më 5 Dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 93.4 lekë dhe shitet me 94.5 lekë.

Euro blihet me 101.3 lekë dhe shitet 102.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 106.7 lekë, ndërsa në shitje me 107.9 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.8 lekë dhe shitet me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.6 lekë, ndërsa në shitje me 70 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco