Këmbimi valutor 16 maj/ Euro ringrihet, me sa blihet dhe shitet dollari

Këmbimi valutor 16 maj/ Euro ringrihet, me sa blihet dhe shitet dollari

08:33, 16/05/2023
A+ Aa A-

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 102.1 lekë dhe do të shitet me 103 lekë.

Monedha evropiane euro do te blihet me 111.2 lekë dhe do të shitet me 111.8 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do të blihet me 113.4 lekë dhe do të shitet me 114.4 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 127.2 lekë dhe do shitet me 128.5 lekë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco