Këmbimi valutor 8 maj/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro

Këmbimi valutor 8 maj/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro

08:33, 08/05/2023
A+ Aa A-

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 100.3 lekë dhe shitet me 101.2 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro sot blihet me 110.9 lekë dhe shitet me 111.5 lekë.

Franga zvicerane sot blihet m e 112.3 lekë dhe shitet me 113.2 lekë, ndërsa paundi britanik blihet me 126.4 lekë dhe shitet me 127.5 lekë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco