Këmbimi valutor 28 prill/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro

Këmbimi valutor 28 prill/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro

08:15, 28/04/2023
A+ Aa A-

Sot në tregun e këmbimit valutor një dollar amerikan do blihet me 100.3 lekë dhe do shitet me 101.3 lekë.

Monedha evropiane do të blihet me 110.7 lekë dhe do të shitet me 111.4 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 111.7 lekë dhe do shitet me 112.6 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 124.7 lekë dhe do shitet me 126 lekë.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco