BALFIN Innovation Summit, shpallet projekti më novator i vitit 2020

BALFIN Innovation Summit, shpallet projekti më novator i vitit 2020

13:41, 28/11/2020
A+ Aa A-

BALFIN Group organizoi aktivitetin e përvitshëm kushtuar ideve të reja novatore. Në këtë aktivitet ndërkombëtar patën mundësi të prezantonin idetë e tyre novatore punonjësit e Grupit nga 7 vende të ndryshme.

BALFIN Innovation Summit ‘20 u zhvillua në Tiranë me pjesëmarrje të kufizuar fizike, por u sigurua që të gjithë punonjësit e Grupit BALFIN ta ndiqnin online.

Ky aktivitet është një ndër më të rëndësishmit të Grupit Balfin, ku prezantohen dhe diskutohen ide novatore dhe krijuese nga Kompanitë dhe Punonjësit e Kompanive të ndryshme të tij.

Ai është një "instrument" për të prezantuar dhe përdorur potencialin e punonjësve në një mënyrë pozitive dhe për të ngritur kulturën e novacionit të Grupit në një nivel të lartë.

Vlerësimin për idetë e prezantuara e bëri një juri e përzgjedhur e përbërë nga z. Enio Jaço, President i Dhomës Amerikane të Tregtisë në Shqipëri, z. Artan Hoxha, Administrator i Tirana Business University, TBU dhe znj. Matilda Shehu, Drejtore e Operacioneve të Biznesit në Grupin Balfin.

Në fjalën e saj përshëndetëse për këtë aktivitet, Drejtoresha Ekzekutive e Grupit Balfin, Edlira Muka tha: “Për të ecur përpara dhe për të qëndruar në krye në mjedisin e sotëm, biznesi duhet të jetë novator. Ne i nxisim idetë novatore sepse nuk i druhemi shndërrimit. Ne e mirëpresim atë. Ndihemi shumë krenarë që jemi një prej Grupeve më novatore në Evropën Jug-Lindore, duke prezantuar gjithnjë ide të reja dhe të guximshme në këto tregje. Novacioni është pjesë e ADN-së së Grupit Balfin.”

Ideja e prezantuar nga ekipi i Balfin Real Estate & Hospitality, “Time Share & Vacation Exchange”, u vlerësua nga ana e jurisë si idea më novatore e vitit 2020.

Falë këtij projekti, në bashkëpunim me Interval International, kompania lider në industrinë e turizmit në botë, shkëmbimi i vilave/pushimeve tani është i mundur dhe i aplikueshëm edhe për klientët e Green Coast Resort & Residences.

Samiti i Inovacionit Balfin është një ngjarje ku ndahen ide të reja që do të jenë pjesë integrale e së ardhmes së Grupit, do të ushqejnë ambicien dhe do të festojnë novacionin, që e bën Grupin BALFIN një nga mbështetësit më të rëndësishëm në idetë novatore në të gjitha vendet ku është i pranishëm.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco