Covid-19 'ringjall' Bitcoin-in

Covid-19 'ringjall' Bitcoin-in

20:31, 09/05/2020

Çmimet e tregut të Bitcoin janë rritur nga 6700 $ në fillimin e muajit Prill në gati 10000 $ në fund të Prillit.

Bitcoin është duke luajtur një rol të Arit pasi që duket si një investim i sigurt dhe premtues.

Kështu thotë eksperti financiar Florian Aliu përmes një shkrimi në Facebook, përcjell Syri.net Kosova.

"Zhvillime shumë interesante, kur investitorët kanë humbur besimin ndaj instrumenteve të tjerë tradicionalë financiarë, monedhat dixhitale po lulëzojnë" ka shkruar Aliu në Facebook.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco