Kursi i këmbimit/ Më në fund lajme të mira për Euron e Dollarin

Kursi i këmbimit/ Më në fund lajme të mira për Euron e Dollarin

09:23, 26/10/2019
A+ Aa A-

Edhe pse fundjavë, duket se ka lajme të mira për kursin e këmbimit të monedhave kryesore me lekun shqiptar.

Në kursin zyrtar të Bankës së Shqipërisë, si Euro edhe Dollari kanë njohur rritje ditët e fundit.

Sipas Bankës së Shqipërisë, Dollari është rritur me 0.12 pikë, ndërsa Euro më pak, 0.03 pikë.

Banka e Shqipërisë llogarit dhe publikon kursin zyrtar të këmbimit. Ky kurs është një nivel referencë (i vetëm), i cili mund të përdoret nga të interesuarit për qëllime tregtuese, vlerësuese, krahasuese dhe statistikore.

Dollar Amerikan USD 110.94 +0.12  
Euro EUR 123.31 +0.03  
Poundi Britanik GBP 142.41 -0.37  
Franga Zvicerane CHF 111.89 -0.02  
Jeni Japonez (100) JPY 102.16 +0.19  
Dollari Australian AUD 75.72 +0.07  
Dollari Kanadez CAD 84.93 +0.21  
Korona Suedeze SEK 11.48 -0.03  
Korona Norvegjeze NOK 12.11 -0.04  
Korona Daneze DKK 16.51 0.00  
SDR SDR 152.77 +0.26  
Ari(OZ 1) XAU 166951.27 +1,991.82  
Argjend(OZ 1) XAG 2004.13 +70.32  
Juani Kinez (onshore) CNY 15.69 +0.02  
Juani Kinez (offshore) CNH 15.70 +0.03  
Lira Turke TRY 19.23 -0.06
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco