Kursi i këmbimit/ Të gjitha monedhat në rënie

Kursi i këmbimit/ Të gjitha monedhat në rënie

08:39, 05/10/2019

Të gjitha monedhat kryesore që qarkullojnë në vendin tonë janë në rënie.

Sipas të dhënave zyrtare nga Banka e Shqipërisë, Dollari, Euro dhe Paundi britanik kanë humbur pikë në fundjavë.

Më shumë pikë duket se ka humbur Dollari dhe më pas Paundi.

Euro ka humbur më pak pikë, nisur edhe nga fakti se ka njohur një rënie të vazhdueshme, disa kohë pasi monedha europiane e mori veten.

Banka e Shqipërisë llogarit dhe publikon kursin zyrtar të këmbimit. Ky kurs është një nivel referencë (i vetëm), i cili mund të përdoret nga të interesuarit për qëllime tregtuese, vlerësuese, krahasuese dhe statistikore.

Më poshtë kursi zyrtar i këmbimit valutor.

Dollar Amerikan USD 111.66 -0.31  
Euro EUR 122.58 -0.08  
Poundi Britanik GBP 137.71 -0.11  
Franga Zvicerane CHF 112.15 +0.06  
Jeni Japonez (100) JPY 104.61 +0.03  
Dollari Australian AUD 75.46 +0.22  
Dollari Kanadez CAD 83.82 -0.17  
Korona Suedeze SEK 11.35 +0.03  
Korona Norvegjeze NOK 12.25 -0.01  
Korona Daneze DKK 16.42 -0.02  
SDR SDR 152.49 -0.11  
Ari(OZ 1) XAU 168519.51 +154.07  
Argjend(OZ 1) XAG 1962.96 -10.10  
Juani Kinez (onshore) CNY 15.62 -0.05  
Juani Kinez (offshore) CNH 15.67 -0.03  
Lira Turke TRY 19.58 -0.09  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco