Ndodh dhe kjo në Durrës/ Tatimet bllokojnë edhe shtëpitë private

Ndodh dhe kjo në Durrës/ Tatimet bllokojnë edhe shtëpitë private

18:34, 17/07/2019

Pas urdhrit që u ka dhënë Edi Rama, sot inspektorë të Tatim-Taksave kanë dalë nëpër Durrës, duke bllokuar dhe vendosur gjoba nëpër ambiente të ndryshme.

Të shoqëruar nga kamerat, për ta bërë shown më të besueshëm në syrin e qytetarëve.

Një denoncim ka mbërritur në redaksinë e SYRI.net, ku një qytetar tregon se si inspektorët e tatimeve kanë bllokuar edhe shtëpitë private.

‘Sot ne plazh Durres task forca e tatimeve kane filluar po vendoain shirita shtepive qe japin me qera dhomat ,si me qene zone krimi.’, shkuan denoncuesi.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Klodi17/07/2019 18:50

Airbn?! Jane ne terezi keta?

Shto koment

Denonco