Kursi i këmbimit për sot/ Bie Dollari, Euro ...

Kursi i këmbimit për sot/ Bie Dollari, Euro ...

09:16, 23/06/2019

Dollari ka njohur rënie ditët e fundit në Shqipëri.

Ndërsa monedha europiane Euro, nuk ka lëvizur nga shifrat e saj të këmbimit.

Këto janë të dhënat zyrtare nga Banka e Shqipërisë e cila zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit.

Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor.

Luhatjet e kursit të këmbimit reflektojnë lëvizjen e lirë të mallrave e të kapitalit në shkëmbimet tregtare dhe financiare të Shqipërisë me partnerët e saj tregtarë.

Banka e Shqipërisë llogarit dhe publikon kursin zyrtar të këmbimit.

Ky kurs është një nivel referencë (i vetëm), i cili mund të përdoret nga të interesuarit për qëllime tregtuese, vlerësuese, krahasuese dhe statistikore.

Dollar Amerikan USD 107.72 -0.02  
Euro EUR 121.71 0.00  
Poundi Britanik GBP 136.32 -0.70  
Franga Zvicerane CHF 109.64 +0.41  
Jeni Japonez (100) JPY 100.19 +0.25  
Dollari Australian AUD 74.46 -0.12  
Dollari Kanadez CAD 81.66 +0.06  
Korona Suedeze SEK 11.46 +0.02  
Korona Norvegjeze NOK 12.56 -0.03  
Korona Daneze DKK 16.30 -0.01  
SDR SDR 149.46 +0.66  
Ari(OZ 1) XAU 149548.37 +638.76  
Argjend(OZ 1) XAG 1642.73 -10.00  
Juani Kinez (onshore) CNY 15.67 -0.07  
Juani Kinez (offshore) CNH 15.67 -0.04  
Lira Turke TRY 18.56 -0.23
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco