Kursi i këmbimit/ Lajme të mira për Dollarin, por jo për Euron

Kursi i këmbimit/ Lajme të mira për Dollarin, por jo për Euron

09:08, 18/05/2019

Vazhdon me luhatje të mëdha kursi i këmbimit valutor në vend.

Sipas Bankës së Shqipërisë, Dollari ka fituar pikë, ndërsa Euro ka humbur.

Një rënie të madhe ka njohur edhe paundi Britanik.

Banka e Shqipërisë llogarit dhe publikon kursin zyrtar të këmbimit. Ky kurs është një nivel referencë (i vetëm), i cili mund të përdoret nga të interesuarit për qëllime tregtuese, vlerësuese, krahasuese dhe statistikore.

Dollar Amerikan USD 110.06 +0.26  
Euro EUR 122.95 -0.14  
Poundi Britanik GBP 140.41 -0.42  
Franga Zvicerane CHF 108.87 0.00  
Jeni Japonez (100) JPY 100.36 +0.11  
Dollari Australian AUD 75.67 -0.31  
Dollari Kanadez CAD 81.57 -0.30  
Korona Suedeze SEK 11.41 -0.05  
Korona Norvegjeze NOK 12.55 -0.09  
Korona Daneze DKK 16.45 -0.03  
SDR SDR 152.10 +0.32  
Ari(OZ 1) XAU 141479.84 -755.44  
Argjend(OZ 1) XAG 1593.61 -29.28  
Juani Kinez (onshore) CNY 15.92 -0.04  
Juani Kinez (offshore) CNH 15.84 -0.05  
Lira Turke TRY 18.16 -0.12  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco