Kursi i këmbimit për sot/ Vetëm lajme të këqija vijnë

Kursi i këmbimit për sot/ Vetëm lajme të këqija vijnë

08:58, 20/04/2019
A+ Aa A-

Të gjitha monedha kryesore janë në rënie.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, Euro, Dollari, Paundi Britanik, Franga zvicerane dhe monedha më pak të përdorura në vend, janë në rënie të lirë.

Kjo situatë e rëndë ka ardhur pas grabitjes në Rinas.

Bankat në vend nuk po tërheqin valutë të huaj, pasi nuk kanë ku ta çojnë, sepse mungon transporti për jashtë, kështu që monedhat kanë njohur rënie të reja.

Më poshtë keni kursin e këmbimit për ditën e sotme:

   
Dollar Amerikan USD 110.14 -0.16  
Euro EUR 123.83 -0.31  
Poundi Britanik GBP 143.23 -0.24  
Franga Zvicerane CHF 108.65 -0.45  
Jeni Japonez (100) JPY 98.42 -0.14  
Dollari Australian AUD 78.77 -0.17  
Dollari Kanadez CAD 82.39 -0.11  
Korona Suedeze SEK 11.85 +0.01  
Korona Norvegjeze NOK 12.95 +0.03  
Korona Daneze DKK 16.59 -0.03  
SDR SDR 152.84 -0.52  
Ari(OZ 1) XAU 140429.60 -318.22  
Argjend(OZ 1) XAG 1644.39 -10.11  
Juani Kinez (onshore) CNY 16.43 -0.02  
Juani Kinez (offshore) CNH 16.43 -0.03  
Lira Turke TRY 19.09 +0.14  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco