FOTO/ Koha për udhëtime…Por kujdes, sepse të kesh para cash me vete, nuk mjafton!

FOTO/ Koha për udhëtime…Por kujdes, sepse të kesh para cash me vete, nuk mjafton!

13:52, 11/04/2019

Shumëkujt prej nesh mund t’i ndodhë që para një udhëtimi jashtë vendit t’i kenë lindur pyetjet: A kam mjaftueshëm para me vete? A ndjehem i sigurt me kaq shumë cash?

A duhet t’i marr të gjitha paratë që kam planifikuar të shpenzoj në cash, apo të marrë dhe një kartë me vete?   

Ardhja e stinës së pranverës sjell edhe dëshirën për të udhëtuar.  Ju përgatisni valixhet, ne ju bëjmë gati kartën e kreditit. Në këtë mënyrë, gjithçka është gati!

Ju kujtohet sa shumë cash merrnit me vete para se të niseshit? Tendenca ka ndryshuar. Shume vende po kthehen në ‘cashless’; pra në vende ku transaksionet nuk mund të kryhen me para dorë por vetëm me kartë. Në disa vende si Amsterdami dhe kafen e mëngjesit duhet ta paguash me kartë.

Image

Madje nëse paguan me cash nuk je më i preferueshëm. Përdorimi i kartës së kreditit rrit dhe reputacionin tënd, bëhesh më i besueshëm dhe ul ndjeshëm rrezikun nga vjedhjet. 

Credins bank vjen pranë jush me një kartë të re: ‘Mastercard World’ një kartë ekskluzive për të gjithë individët. ‘Mastercard World’ ofrohet si kartë Debiti dhe Krediti e cila ofrohet në monedhat EUR dhe USD.   

Bashkë me kartën, përfitoni falas dhe ‘Sigurimin e jetës dhe shëndetit në udhëtim për 1 vit’, duke kursyer kohën dhe paratë tuaja për policën e sigurimit.

Shumë përfitime! Mos hezitoni, aplikoni menjëherë në Credins Bank.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Reklama13/04/2019 09:34

Hajde hajde..keni filluar dhe te shisni lajmin komplet reklame..ta dini qe kohet e fundit keni filluar t humbni lexues

Shto koment