Ikën drejtori i Albpetrol, ja kush e zëvendëson/ Emri

Ikën drejtori i Albpetrol, ja kush e zëvendëson/ Emri

16:26, 06/03/2019

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku shkarkon drejtorin e Albpetrol Kastriot Bejtja.

Shkarkimi i tij bëhet me motivacionin për ndryshim fryme në administrimin e kësaj kompanie.

Ndërkohë është bërë menjëherë publik edhe emri i ri i drejtorit që do të zëvendësojë Kastriot Bejtjen i cili është Dritan Spahiu.

Vendimi është marrë nga Këshilli mbikëqyrës ditën e djeshme ndërkohë që është bërë publik gjatë pasdites së sotme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment