Kursi i këmbimit valutor, e diel 6 janar 2019

Kursi i këmbimit valutor, e diel 6 janar 2019

06:54, 06/01/2019

Pa cenuar regjimin e një kursi të këmbimit të lirë, Banka e Shqipërisë mund të kryejë veprime në tregun valutor me objektiv përshtatjen e kursit të këmbimit me nivelin e përcaktuar nga faktorët bazë makroekonomike, shmangien e çrregullimeve dhe rritjen ose uljen e rezervës valutore.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco