FOTO/ U luajtën 4 sfidat e para në Champions, UEFA shpall 11-shen më të mirë

FOTO/ U luajtën 4 sfidat e para në Champions, UEFA shpall 11-shen më të mirë

17:06, 14/02/2019

UEFA ka përzgjedhur formacionin më të mirë të javës në Champions League, ku janë luajtur katër ndeshje ditën e martë dhe të mërkurë.

Bie në sy në këtë formacion prania e dy futbollistëve titullarë të Romës, që triumfoi ndaj Portos: sulmuesit Edvin Dzeko dhe mesfushorit Nikolo Zaniolo.

Skuadra me më shumë futbollistë në formacionin më të mirë të javës në Champions League është Tottenhami, me pesë përfaqësues: portieri Loris, mbrojtësit Aurier dhe Vertonghen, mesfushori Eriksen dhe sulmuesi Son.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco